مشاوره رایگان است.

حضوری و غیر حضوری

جهت دریافت مشاوره و گرفتن وقت شماره تماس خود را وارد کنید.

*مشاوره رایگان است*

نا شنوایی

ناشنوایی-کلینیک شانا

از آنجایی که شنوایی یکی از حس های اصلی انسان می باشد.از بین رفتن شنوایی به طور کامل می تواند علامت بیماری های مهم و همچنین بسیار آزاردهنده باشد.

یک بیمار با کم‌شنوایی خفیف، معمولا در درک گفتار طرف مقابل، مشکل دارد، به خصوص اگر سر و صدای زیادی در اطراف وجود داشته باشد، در حالی که کسانی که ناشنوایی متوسط دارند، ممکن است به سمعک نیاز داشته باشند.

در مورد افرادی با ناشنوایی شدید، تنها راه برای برقراری ارتباط با دیگران، «لب‌خوانی» است. افرادی با علائم عمیق ناشنوایی نیز، هیچ چیز نمی‌شنوند و تنها می‌توانند با کمک لب‌خوانی یا زبان اشاره، با اطرافیان، ارتباط برقرار کنند.

علت های مختلفی می تواند منجر به کری شوند از جمله علت های ژنیتیکی و مادرزادی / عفونت های شدید گوش میانی یا داخلی / آسیب به اعصاب شنوایی / آسیب های صوتی / عفونت های ویروسی

در صورتی که به طور ناگهانی و در عرض چند روز افت شنوایی رخ داده باشد می تواند نشان دهنده بیماری های مهم و جدی باشد و نیاز به پیگیری ویژه و سریع دارد.

در صورتی که افت شنوایی به طور مزمن به وجود آماده باشد می تواند علل ژنیتیکی یا آسیب های صوتی داشته باشد.

کم شنوایی

کم شنوایی، معمول ترین شکایت افرادی است که به متخصصان گوش و شنوایی شناسان مراجعه می کنند.

در سراسر دنیا حدود هشتصد میلیون نفر به درجاتی از کم شنوایی مبتلا هستند.

اما خبر بد این است که بیش از نیمی از این افراد، حتی از کم شنوایی خود آگاه نیستند و نمی دانند کیفیتی که از صدای محیط خود دریافت می کنند می تواند بسیار مطلوب تر از آنچه که هست، باشد.

در واقع کم شنوایی یک آسیب پنهان است. آسیبی که با از بین رفتن قسمت های مختلفی از ساختمان درونی گوش انسان می تواند بروز پیدا کند. آسیب به هر یک از قسمت های مختلف گوش می تواند نوع خاصی از کم شنوایی را ایجاد کند.

کم شنوایی - کلینیک شانا

عفونت های گوش

عفونت های گوش - کلینیک شانا

منظور از عفونت گوش (که گاهی اوقات به آن اوتیت مدیا گفته می شود) وجود آلودگی در گوش میانی است: فضای پر از هوا در پشت پرده گوش که حاوی استخوان های کوچک لرزنده است. احتمال ابتلای کودکان به این بیماری بیشتر از بزرگسالان است.

از آنجا که بیشتر عفونت های گوش به مرور زمان از بین می روند، می توان با تحمل درد و مراقبت مرتب آن را درمان کرد. در موارد شدیدتر از انواع آنتی بیوتیک برای پاک کردن عفونت استفاده می شود. البته باید توجه کنید که بعضی از افراد مستعد ابتلا به عفونت های متعدد گوش هستند. این نوع عفونت های مزمن می تواند باعث بروز مشکلات شنوایی و سایر عوارض جدی شود.

تجویز سمعک

به علت عوامل مختلف از قبیل تاثیر سن، استعداد ژنیتیکی،آسیب های صوتی وارد شده به گوش و همچنین تاثیر دارو های مختلف بر شنوایی در طول سالها می تواند منجر به عصب شنوایی و با افزایش سن افت شنوایی برای فرد منجر به اختلال در شنوایی گردد.

پیرگوشی معمولا از ۵۰ سال به بالا رخ می دهد اما می تواند از سنین پایین تر رخ دهد.

در بسیاری از موارد استفاده از سمعک می تواند اختلال شنوایی تا حد زیادی بر طرف نماید.

لازم به ذکر است سمعک علاوه بر بهبود شنوایی در جلوگیری از افت شنوایی بیش تر موثر می باشد.

تجویز و تجویز تنظیم سمعک کلینیک شانا

برای مشاوره آنلاین و اطلاع از قیمت های ما در واتساپ به ما پیام دهید یا با شماره زیر تماس بگیرید.