مشاوره رایگان است.

حضوری و غیر حضوری

جهت دریافت مشاوره و گرفتن وقت شماره تماس خود را وارد کنید.

*مشاوره رایگان است*

تزریق ژل

تزریق ژل - کلینیک شانا

یکی از اولین نشانه‌های پیری، از دست رفتن حجم پوست صورت و بدن و ایجاد چین و چروک می‌باشد. از بین بردن این خطوط و بازگرداندن حجم ازدست‌ رفته‌  پوست و توپر کردن دوباره‌ی آن، از طریق روش بدون جراحی و تزریق ژل میسر است.

› اگر می‌خواهید شکل صورت شما به حالت قبل برگشته و یا از میزان خطوط و چین و چروک‌ها بکاهید، تزریق ژل می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

» تزریق ژل (فیلر) چیست؟

• تزریق ژل یا فیلر یک گزینه‌ درمانی بدون جراحی برای مبارزه با اثرات پیری بر روی صورت می‌باشد. ژل‌های تزریقی طراحی‌ شده‌اند تا ناحیه‌های تورفته را برجسته کرده، درون خطوط و چین و چروک‌ها را پرکرده و به صورت حالت دهند. هیالورونیک اسید یک ماده‌ی طبیعی است که در بدن انسان یافت می‌شود. بدن انسان با گذشت زمان به‌طور طبیعی، ژل تزریق‌شده را متابولیزه و جذب می‌کند بنابراین استفاده از این روش ایمن و بی‌خطر بوده و می‌توان آن را برای همه‌ی انواع پوست در خانم‌ها و آقایان به کار برد..

کاربردهای تزریق ژل در صورت

 • از بین بردن خطوط پیری ظریف روی صورت
 • رفع چین و چروک یا ناهمواری‌های روی صورت
 • چاق کردن صورت
 • پر کردن فرورفتگی‌های صورت یا گودی‌های مربوط به اسکار و جای زخم
 • خوش فرم کردن صورت و مشخص‌تر کردن خطوط و انحناهای ظریف صورت
 • بزرگ و برجسته کردن لب‌های باریک

بسیاری از ما پس از گذشتن از مرز سی سالگی خطوط ظریفی را روی چهره‌مان می‌بینیم که غالباً پی‌آمد افتادگی یا فعالیت عضلات است. هنگامی که کلاژن کاهش می‌یابد و تجزیه می‌شود، خطوط ظریف و فرورفته‌ای روی صورت پدیدار می‌گردد.

چروک‌های دور چشم غالباً نتیجه فعالیت عضلات است و با تزریق بوتاکس از بین می‌رود. اما اگر این خطوط به دلیل افتادگی پوست بسیار عمیق باشد، مانند خطوطی که از بینی تا گوشه‌های دهان کشیده می‌شود و به خط خنده موسوم است، بهتر است ژل یا فیلر تزریق شود تا خطوط کمتر شود یا حتی کاملاً از بین برود.

تزریق ژل - کلینیک شانا
تزریق ژل - کلینیک شانا

تزریق ژل در کدام نواحی استفاده می‌شود؟

اگر به دنبال لیفت غیرجراحی هستند یا تنها می‌خواهید چند خط ریز را صاف کنید یا چند چروک عمیق را پرکنید، ژل مناسب شما است. میلیون‌ها نفر از فیلرهای پوستی استفاده می‌کنند تا ظاهری صاف‌تر به پوست خود دهند و همچنان بتوانند عضلات صورت خود را حرکت دهند.

۱چروک زیر چشم

چروک‌های زیر چشم، ظاهری خسته به چشم ها می‌دهند. کاهش حجم در این قسمت، از بین رفتن حالت کشسانی بافت پوست یا کاهش حجم استخوان می‌تواند دلیل آن باشد. با استفاده از یک روش پیشرفته، فیلرهای پوستی می‌توانند در زیر چشم، زیر گونه یا در هر دو ناحیه تزریق شوند تا به چشم ها ظاهری جوانتر بدهند.

۲چین‌های دور لب و بینی

به این چین‌ها خطوط خنده یا لبخند هم گفته می‌شود که دو چین پوستی در دو طرف بینی هستند که تا گوشه‌های لب امتداد می‌یابند. اگر خط لبخند دارید، تزریق ژل بهترین راه برای پر کردن این چین‌ها است که در ترکیب با فیلر گونه، صورت شما را بسیار جوان‌تر می‌کند.

۳گوشه‌های لب

گاهی مواقع، گوشه‌های لب به سمت پایین می‌افتند که ظاهری غمگین به شما می‌دهند. تزریق ژل صورت می‌تواند زیر گوشه‌های لب و مقدار کمی هم مستقیماً به گوشه لب ها تزریق شود.

۴خطوط ماریونت

خطوط ماریونت خطوطی هستند که بین گوشه لبها به سمت چانه و فک امتداد دارند. این خطوط حالتی عروسک مانند به صورت می‌دهند. تحلیل استخوان های صورت با افزایش سن، می تواند منجر به ایجاد این خطوط در پوست صورت ‌شود. فیلر پوستی برای پر کردن خطوط ماریونت گزینه بسیار خوبی است.

۵گونه‌ها

با افزایش سن، مقداری از چربی زیر پوست خود را از دست می‌دهیم. این امر منجر به کاهش حجم و حالت کشسانی پوست از جمله کاهش حجم گونه‌ها و افتادگی آنها می‌شود. افتادگی گونه می‌تواند ظاهر صورت را تکیده و خسته نشان دهد. تزریق ژل صورت در حجم دهی طبیعی گونه و لیفت ملایم آن نقش بسیار خوبی دارد.

۶لب‌ها و مرز ورمیلیون (بافت قرمز رنگ) 

ترزریق ژل لب با هدف حجیم کردن لب ها انجام می شود. در این حالت، فیلر پوستی درون لب تزریق می‌شود تا به آن ظاهری پرتر بدهد. گاهی نیز فیلر را دور لبها تزریق می کنند تا مرز آنها با پوست صورت مشخص شود. این درمان برای اصلاح لبهای نازک به کار می‌رود اما برای برطرف کردن مشکلاتی مانند افزایش طول لب نیز کاربرد دارد.

۷افزایش حجم چانه

یک جایگزین ایده‌آل برای ایمپلنت چانه از طریق عمل جراحی، تزریق فیلر چانه است. فیلرها می‌توانند به برجسته کردن خطوط فک کمک کنند. با اینکه این راه حل موقتی است، اما روش خوبی برای بررسی نتیجه ی نهایی عمل زیبایی چانه، قبل از انجام آن است.

۸روک لبها

وقتی لب خود را جمع می‌کنید، این چروکها به صورت عمودی بالای لب ایجاد می‌شوند. این خطوط بیشتر به دلیل حرکات لبها ایجاد می‌شوند اما به آن خطوط سیگاری‌ هم گفته می‌شود؛ چون در هنگام مصرف سیگار، لبها جمع و فشرده می‌گردند. اگر خطوط عمیق باشند، تزریق فیلر به بهبود ظاهر آنها کمک زیادی می‌کند.

۹دست‌ها

دست‌ها هم از جمله اعضایی هستند که به تازگی در آنها ژل تزریق می‌شود. بیماران دریافته‌اند که تزریق ژل برای پنهان کردن آثار پیری در صورت مناسب است؛ اما دست ها نیز گاهی سن آدم را لو می دهند. پیر شدن دستها باعث کاهش حجم و لاغر شدن آن‌ها می‌شود. تزریق ژل در پوست دست می‌تواند ظاهر پرتری به آنها بدهد.

تزریق ژل - کلینیک شانا
ماندگاری ژل - کلینیک شانا

ماندگاری ژل چه قدر است ؟

ماندگاری ژل دائمی نیست و مدت زمان معینی دارد. بسته به نوع مواد اولیه برای تزریق ممکن است ماندگاری تزریق ژل یک سال باشد.

پس از این دوره می توان مجدداً تزریق را تکرار کرد. استفاده از کرم ضد آفتاب و مراقبت از پوست می تواند مدت زمان ماندگاری این پر کننده ها را افزایش دهد.

چه کسانی نمی توانند تزریق ژل انجام دهند ؟

 • برخی از بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس، روماتیسم و سندروم نفروتیک از جمله بیماری هایی هستند که منع تزریق کردن ژل را ایجاب می کنند.
 • افرادی که دیابت دارند و انسولین مصرف می کنند.
 • خانم های باردار و شیرده
 • مبتلا به حساسیت های شدید و آسم.
 • مصرف کننده های دارو های آسپرین و وارفارین و کسانی که سابقه سکته دارند.
 • افرادی که دچار مشکل انعقاد هستند.
 • کسانی که سابقه مصرف اکوتان در یکسال قبل از تزریق را دارند.
 • همچنین کسانی که سابقه مشکلات روانی دارند نباید ژل تزریق کنند.

مراقبت بعد از تزریق ژل توجه به توصیه های ذکر شده به کاهش عوارض بعد از عمل و دستیابی سریع تر به نتیجه، کمک بسیار زیادی می کند. برخی از توصیه های مهم بعد از تزریق ژل به شرح زیر است: o اثرات بی حسی بعد از تزریق ژل به لب، به مدت ۴۵ دقیقه حفظ می شود. با توجه به بی حس بودن لب ممکن است هنگام خوردن و آشامیدن به علت گازگرفتگی به لب آسیب برسد. بنابراین توصیه می شود که قبل از برطرف شدن کامل بی حسی از خوردن و آشامیدن خودداری شود؛ o بعد از تزریق ژل به مدت ۲ هفته از انجام ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری شود؛ o در روز اول از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید پرهیز شود؛ o به مدت یک هفته از مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری شود؛ زیرا استفاده از این مواد، احتمال تورم و التهاب را افزایش می دهند؛ o برای مشاهده نتایج تزریق صبور باشید. نتیجه تزریق ژل در برخی افراد بلافاصله بعد از عمل مشهود است؛ اما برخی افراد لازم است که برای مشاهده نتایج کمی صبور باشند؛ o بعد از انجام تزریق، باید روزانه بیش از حد معمول آب مصرف کنید؛ o بعد از تزریق ژل صورت، به مدت یک هفته لوازم آرایشی استفاده نشود؛ o آقایان بعد از تزریق ژل به مدت یک هفته از اصلاح صورت خودداری کنند؛ o بعد از تزریق ژل به مدت یک هفته، هنگام خواب حتما صورت رو به بالا باشد و از دمر خوابیدن پرهیز کنید؛ o به مدت ۲ هفته از استخر، سونا و جکوزی خودداری شود؛ o به مدت دو هفته از خوردن غذاهای سفت پرهیز شود؛ o توصیه های پزشک که به انجام ماساژها در نواحی تزریق مربوط می شوند، به طور دقیق پیگیری شود؛
تزریق ژل - کلینیک شانا

مراقبت بعد از تزریق ژل

توجه به توصیه های ذکر شده به کاهش عوارض بعد از عمل و دستیابی سریع تر به نتیجه، کمک بسیار زیادی می کند. برخی از توصیه های مهم بعد از تزریق ژل به شرح زیر است:

o        اثرات بی حسی بعد از تزریق ژل به لب، به مدت ۴۵ دقیقه حفظ می شود. با توجه به بی حس بودن لب ممکن است هنگام خوردن و آشامیدن به علت گازگرفتگی به لب آسیب برسد. بنابراین توصیه می شود که قبل از برطرف شدن کامل بی حسی از خوردن و آشامیدن خودداری شود؛

o        بعد از تزریق ژل به مدت ۲ هفته از انجام ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری شود؛

o        در روز اول از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید پرهیز شود؛

o        به مدت یک هفته از مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری شود؛ زیرا استفاده از این مواد، احتمال تورم و التهاب را افزایش می دهند؛

o        برای مشاهده نتایج تزریق صبور باشید. نتیجه تزریق ژل در برخی افراد بلافاصله بعد از عمل مشهود است؛ اما برخی افراد لازم است که برای مشاهده نتایج کمی صبور باشند؛

o        بعد از انجام تزریق، باید روزانه بیش از حد معمول آب مصرف کنید؛

o        بعد از تزریق ژل صورت، به مدت یک هفته لوازم آرایشی استفاده نشود؛

o        آقایان بعد از تزریق ژل به مدت یک هفته از اصلاح صورت خودداری کنند؛

o        بعد از تزریق ژل به مدت یک هفته، هنگام خواب حتما صورت رو به بالا باشد و از دمر خوابیدن پرهیز کنید؛

o        به مدت ۲ هفته از استخر، سونا و جکوزی خودداری شود؛

o        به مدت دو هفته از خوردن غذاهای سفت پرهیز شود؛

o        توصیه های پزشک که به انجام ماساژها در نواحی تزریق مربوط می شوند، به طور دقیق پیگیری شود؛

برای مشاوره آنلاین و اطلاع از قیمت های ما در واتساپ به ما پیام دهید یا با شماره زیر تماس بگیرید.