مشاوره رایگان است.

حضوری و غیر حضوری

جهت دریافت مشاوره و گرفتن وقت شماره تماس خود را وارد کنید.

*مشاوره رایگان است*

بوتاکس چیست ؟

تزریق بوتاکس در کلینیک شانا

بوتاکس یک ماده تزریقی تقویت کننده عصبی است که به رفع اختلال عملکرد عضلانی کمک می کند. به عبارت دیگر در هر قسمت از صورت، این ماده تزریق شود، به طور موقت فعالیت عضلات زیرین آن قسمت متوقف می شود.

هنگامی که ماهیچه ها از حرکت خود متوقف شوند، عمل چین و چروک نیز متوقف می شود. تزریق این ماده از پیشرفت خطوط ریز در صورت جلوگیری می کند و تاثیر فوق العاده ای در رفع چین و چروک و جوانسازی پوست دارد.

بوتاکس در نواحی مختلفی از صورت و بدن هم‌چون لب، صورت، پیشانی، زیر چشم، ابرو، زیربغل، خط خنده و اخم در گونه و دیگر بخش‌های صورت، انجام می‌پذیرد. هر یک از این تزریق‌ها از کاربرد خاص خود برخوردار هستند. به طور کلی تزریق بوتاکس با دو کاربرد رفع چین و چروک‌های موقتی و کنترل تعریق بیش از اندازه بدن در نواحی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهای بوتاکس

بوتاکس بیشتر به عنوان فرآورده‌ای تزریقی برای درمان چین و چروک‌ها و خطوط صورت شناخته می‌شود. به طور کلی کاربردهای بوتاکس را می‌توان به دو دسته‌ی زیبایی و درمانی تقسیم کرد.

کاربردهای زیبایی بوتاکس

 • درمان چین و چروک‌های طرفین چشم‌ها که به چین‌های پنجه کلاغی معروف است؛
 • محو کردن خط اخم (بین دو ابرو)؛
 • رفع خطوط افقی پیشانی؛
 • از بین بردن چروک‌های گردن؛
 • بالا بردن گوشه‌های لب؛
 • بالا بردن نوک بینی.

کاربردهای درمانی بوتاکس

 • افتادگی پلک
 • پریدن پلک یا پرش عضلات چشمی
 • میگرن مزمن
 • اسپاسم عضلات گردن
 • مثانه‌ی پرکار یا بیش فعال
 • تعریق بیش از حد (هایپرهیدروز)
 • برخی از اختلالات عصبی مانند فلج مغزی (سربرال پالزی)
کاربرد بوتاکس چیست
بوتاکس در کجا بدن تزریق میشه کرد

بوتاکس در کدام از نقاط بدن انجام می شود؟

تزریق بوتاکس در قسمت های مختلف صورت که بالای بینی هستند انجام می شود: بوتاکس بین ابروها و خطوط پیشانی، بوتاکس اطراف چشم ها، بوتاکس در ابروها و تزریق بوتاکس در بالای بینی.
بوتاکس، گاهی در زیر بغل، برای از بین بردن کلی تعرق زیر بغل نیز استفاده می شود. بدنسازان و ورزشکاران که به پرورش اندام می پردازند، برای جلوگیری از تعرق زیاد زیر بغل در زمان ورزش، به دنبال بوتاکس زیر بغل هستند. هم چنین، دیگر افراد نیز برای جلوگیری از لک افتادگی در اثر عرق زیر بغل، به تزریق بوتاکس زیر بغل مبادرت می ورزند. بدین ترتیب، حدود نیمی از سال، تعرق زیر بغل صورت نمی گیرد و نگرانی های ناشی از آن بر طرف می گردد.

بوتاکس بین ابروها و خطوط پیشانی

این تزریق بوتاکس به طور مستقیم بین عضلات ابرو و خطوط پیشانی بر روی عصب های موجود در این نواحی انجام می شود و هدف از این کار کاهش خطوط اخم در این نقاط است. استفاده از این نوع تزریق می تواند خطوط ما بین ابرو ها  را رفع نماید. باید یادآوری نمود که برای خطوط عمیق پیشانی، تزریق بوتاکس به تنهایی کارآمد نیست و نیاز به تزریق ژل و یا فیلر نیز می باشد.

بوتاکس اطراف چشم ها

استفاده از این تزریق بوتاکس برای کاهش خطوط اطراف چشم می باشد . این خطوط، در زمان خندیدن، کاملا مشخص می شوند.از این تزریق بوتاکس برای اصلاح پلک های نامتقارن یا ابروهای نامتقارن نیز استفاده می شود.

تزریق بوتاکس در زیر چشم ها

ممکن است بعضی مراکز درمانی، برای از بین بردن چین و چروک های زیر چشم به صورت موقت، و یا جوانسازی پوست، و کاهش تیرگی ها، یا حتی گودی زیر چشم، تزریق بوتاکس را پیشنهاد بدهند. بوتاکس در این قسمت، نمی تواند برای از بین بردن تیرگی استفاده می شود، همین طور، بوتاکس، برای پر کردن گودی زیر چشم نیز استفاده نمی گردد .

بوتاکس در ابروها

این تزریق بوتاکس به منظور از بین بردن خطوط اخم استفاده می شود که باعث بالا رفتن حدودی ابرو (لیفت سطحی ابرو) نیز می گردد. پایین بودن ابرو ها سبب می شود چین و چروک بیشتری بر نواحی صورت پدید آید؛ در نتیجه افرادی که دارای ابروهای افتاده هستند می توانند از این نوع بوتاکس برای رفع تقریبی افتادگی ابروی خود استفاده نمایند.

تزریق بوتاکس در بالای بینی

این تزریق بوتاکس در اطراف عضله ی بینی صورت می گیردناحیه دقیق این تزریق، ما بین خط دو ابرو و وسط بینی است. تزریق بوتاکس در این ناحیه، باعث کمتر شدن اثر این خطوط می شود.

چه افرادی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

 • افرادی که به اختلالات سیستم عضلانی یا سیستم عصبی دچار هستند.
 • افرادی که عفونت فعال در ناحیه تزریق دارند و یا دارای تبخال در آن قسمت هستند.
 • خانم‌های باردار  بعد از ۲ ماهگی و شیرده.
 • افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
 • افرادی که از دوزهای بالای داروهای ضدانعقاد استفاده می‌کنند.

معایب تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس در کلینیک شانا با عوارض حداقلی انجام می‌شود و تا به حال، بیماران این کلینیک دچار عارضه خاصی بعد از تزریق بوتاکس نشده‌اند.

تزریق بوتاکس در کلینیک شانا
تزریق ژل یا بوتاکس

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

با اینکه تزریق ژل و بوتاکس هر دو برای بهبود وضعیت صورت به کار برده می‌شوند، اما هر کدام این کار با با روش متفاوتی انجام می‌دهند. به طور می‌توان گفت هیچکدام از این روش‌ها نسبت به دیگری برتری ندارند؛ بلکه کاربرد متفاوتی دارند و شما باید بر اساس نیاز خود، یکی از آنها را انتخاب کنید.

روی هم رفته، تزریق ژل برای افرادی مناسب است که می‌خواهند قسمت‌هایی از صورت خود را برجسته‌تر کند و یا به صورت خود زاویه بدهند. تزریق بوتاکس هم برای افرادی مناسب است که می‌خواهند چین و چروک‌های عمیق پوست خود، مانند چروک‌های پیشانی را از بین ببرند.

برندهای مختلف بوتاکس :

امروزه انواع بوتاکس با برندهای متفاوت وجود دارد که هر یک از آنها برای زیبایی صورت مورد استفاده قرار می گیرند. برندهای این محلول زیبایی متنوع می باشند و هر یک دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند. برند های مورد استفاده در کلینیک شانا :

۱- بوتاکس دیسپورت Dysport

بوتاکس دیسپورت از مشهورترین انواع می باشد که محصول انگلیس است و برای از بین بردن چین و چروک هایی که  روی صورت وجود دارد بسیار کاربردی می باشد. همچنین محلول دیسپورت برای محو کردن خطوط نازکی که در چهره نمایان و قابل مشاهده هستند کاربرد دارد.

دیسپورت یک محلول بسیار قوی و با کیفیت است و مهمترین تفاوت و مزیت آن نسبت به دیگر انواع این محلول ، نوروتوکسینی بودن آن است. به این معنا که بوتاکس دیسپورت، پروتئینی دارد که با ارسال پیام هایی به مغز ، چین و چروک ها را در محل تزریق شده متوقف نموده و از بین می برد.

تاثیر محلول دیسپورت معمولا ۷ الی ۱۰ روز پس از تزریق قابل مشاهده است.

ماندگاری بوتاکس دیسپورت : ۸ ماه
بوتاکس دسپورت

۲- بوتاکس نورونوکس Neuronox

از جمله بهترین انواع دیگر این ماده که بسیاری از پزشکان از آن استفاده می کنند نورونوکس می باشد. این برند ساخت کشور کره می باشد و مانند دیگر برندها نحوه تزریق آن استفاده از سوزن است.

محلول نورونوکس نیز از رساندن پیام های پیری زودرس به مغز جلوگیری می نماید و به مرور زمان از بین ببرد و چهره را جوانتر و زیباتر می کند.  تاثیر بوتاکس نورونوکس ۷ تا ۱۰ روز پس از تزریق مشاهده خواهد شد.

ماندگاری بوتاکس نورونوکس : ۵ تا ۶ ماه

بوتاکس مسپورت masport

این نوع بوتاکس یک محصول کاملا ایرانی است که شباهت‌های زیادی با بوتاکس دیسپورت دارد. در میان انواع بوتاکس ایرانی موجود در ایران این نوع بوتاکس به دلیل ماندگاری بالاتر و عوارض کمتر طرفداران بیشتری دارد و استفاده از آن توسط بیشتر پزشکان متخصص نیز توصیه می‌شود.

این نوع بوتاکس از نظر کیفیت و کارایی کاملا با نمونه‌های خارجی قابل رقابت بوده و به دلیل اینکه در داخل کشورمان تولید می‌شود دارای قیمت کمتری است.

ماندگاری بوتاکس مسپورت : ۴ تا ۵ ماه

برای مشاوره آنلاین و اطلاع از قیمت های ما در واتساپ به ما پیام دهید یا با شماره زیر تماس بگیرید.